От 1 декември 2025 г. въвеждат големия ринг на нискоемисионната зона в София


30 Sep 2025

Нискоемисионната зона в София навлиза в третата си зима, като за първи път тя ще бъде значително разширена с въвеждането на големия ринг. Той е с граници, очертани от бул. "Сливница", бул."Данаил Николаев", бул."Ситняково", бул. "Михай Еминеску", бул."Яворов", бул."Никола Вапцаров", ул."Атанас Дуков", ул. "Люба Величкова", ул. "Сребърна", бул. "X. Ибсен", бул. "П. Ю. Тодоров", бул. "И. Е. Гешов", бул. "К. Величков".

Забранено е в големия ринг да влизат коли от 1. екогрупа – около половината коли, регистрирани в страната. В малкия ринг не могат да влидат коли от 1. и 2. екогрупа. Проверете лесно и бързо коя екогрупа е вашият автомобил на този линк!

Забраната за влизане в центъра на столицата има за цел да подобри чистотата на въздуха и ще важи в периода на зимните месеци – от 1 декември 2025 г. до 28 февруари 2026 г. Глобата е 50 лв. и не важи за живеещите в зоната на големия ринг.

Практичен и готин!